Değerli Bilim İnsanları,

Eğitim Bilimleri ve Sosyoloji Dergisi, Eğitim ve Sosyoloji üzerine makaleler yayımlayan uluslararası hakemli elektronik bir dergidir. Tüm makaleler Kör Hakemlik sürecine girer. Dergi özel sayılar haricinde yılda iki kez (İlkbahar-Sonbahar) çevrimiçi olarak yayımlanır.

Dergimizi, Sosyoloji ve Eğitim alanlarındaki özgün çalışmaları ilgili araştırmacılara sunan akademik bir platform oluşturmak amacıyla kurduk. Bilginin üretimi ne kadar önemliyse, yayılma sürecinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle bugün eşitsizlik, suç, eğitim ve toplumsal cinsiyet gibi hem Türkiye’de hem de dünyada gerçekleştirilen birçok araştırmanın ana konusunu oluşturan çalışmaların aynı anda birçok farklı yerde, birçok farklı araştırmacı tarafından gerçekleştirildiğini tahmin etmek zor değil. Bu düşünceyi temel alarak, farklı coğrafyalarda, eğitim ve sosyoloji alanlarında hangi konuların çalışıldığını, hangi araştırma yöntemlerinin uygulandığını, ne tür sonuçlara ulaşıldığını ve hangi çözüm önerilerinin sunulduğunu ortaya koymayı umuyoruz.

Bilgileriniz, düşünceleriniz ve araştırmalarınız ile dergimize büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bu nedenle, yayın kurulu adına, bu çağrıyı dünyadaki tüm araştırmacılara yapıyoruz. Türkçe veya İngilizce dillerinde yazılmış özgün çalışmalarınızı EBiSD’de yayımlamaktan mutluluk duyarız.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle.

 
İlker Aysel & Çağlar Kaya
 
0
0
0
s2smodern