EBiSD Türkçe veya İngilizce dillerinde yazılmış özgün araştırma makalelerini, Nisan ve Ekim aylarında (Bahar ve Güz) olmak üzere yılda iki kez yayımlamaktadır. Dergi Yayın Kurulu, Özel Sayılara çalışma gönderilebilmesi için en geç 6 ay öncesinden gerekli duyuruları yapmaktadır.

 
  
 
EBiSD üç ana bölümden oluşmaktadır. Derginin ilk bölümünde özgün araştırma makaleleri, ikinci bölümünde editör ve/veya yardımcı editör tarafından bilim insanları ile yapılan röportajlar ve son bölümünde kitap incelemeleri yayımlanır. Röportajlar ve kitap incelemeleri her sayıda yer almayabilir.
  
  
 
EBiSD Açık Erişim Politikasını desteklediği için okuyucularına elektronik ortamda tam erişim sağlamaktadır. Bu nedenle EBiSD, değerlendirme ve yayımlama sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir.
 
 
 
EBiSD'e gönderilen tüm kişisel bilgiler gizli tutulmaktadır. Bu bilgiler herhangi bir şekilde bir kişi veya kurumla asla paylaşılmamaktadır.
   
 
 Arşivleme
 
EBiSD'e gönderilen tüm çalışmalar dergi editörleri (sahipleri) tarafından elektronik ortamda (İnternet sitesi veri tabanı ve bulut hesabı) ve basılı bir şekilde arşivlenmektedir. Arşiv, dergi sahipleri ve dergiye çalışma gönderen kişiler dışındaki kişi veya kurumların erişimine kapalıdır.
0
0
0
s2smodern