EBiSD Yazım Kuralları

EBiSD’e gönderilecek aday çalışmalar, istenilen kelime işlemci programıyla (Microsoft Word, Open Office, Pages vb.) ve dosya formatında hazırlanabilir. Aday çalışmaların belgeleri A4 formatında, 12 Punto ve 1,5 satır aralığında APA 6 atıf ve kaynakça kurallarına uygun olarak hazırlanmalıdır.

Çalışmaların özü en fazla 250 kelime olmalıdır. Öz hem Türkçe, hem İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Çalışmaların ekinde en az 1500 kelime içeren Genişletilmiş Özet gönderilir. Genişletilmiş Özet, çalışma Türkçe hazırlanmış ise İngilizce; İngilizce hazırlanmış ise Türkçe olarak hazırlanır ve belgenin sonunda, kaynakçadan sonra verilir.

Hakem değerlendirme sürecini tamamlayarak yayımlanmasına karar verilen çalışmalar, EBiSD Yayın Kurulunun belirlemiş olduğu biçime uygun hale getirilerek yayımlanır.

Aday çalışmaların hazırlandığı belgelerde, yazan kişilerin bilgilerinin yer almaması gerekmektedir. Bu bilgi, genellikle kelime işlemcilerinin belge özellikleri veya seçenekler başlıkları altından kaldırılabilmektedir. Araştırmacılar yazar bilgilerini (Unvan, çalıştığı Kurum ve e-posta adresi) çalışmanın gönderildiği e-posta metninde belirtmelidir. 

 

 

 Kitap İnceleme Rehberi

Kitap incelemek isteyen araştırmacılar için EBiSD Editörleri tarafından "Kitap İncelemesi Rehberi" hazırlanmıştır. Rehberi indirmek için lütfen buraya tıklayınız.

 

 

 Telif Haklarının Devredilmesi

EBiSD'e gönderilecek aday çalışmaların telif hakkı devir formu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aşağıda yer alan telif hakkı devir formunu ıslak imzalı bir şekilde tarayarak çalışmanız ile birlikte gönderebilirsiniz. Telif Hakkı Devir Formunu indirmek için lütfen buraya tıklayınız.

 

 

 Etik Sorumluluklar

EBiSD'e gönderilen çalışmaların daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Tez veya Bildiri Özetinden üretilen çalışmalara dair bilgiler çalışma dosyası içinde belirtilmelidir.

 

 

 Makale Geri Çekme

Yazar/lar değerlendirme sürecinde olan veya bu süreci tamamlamış ancak henüz yayımlanmamış çalışmalarını istedikleri takdirde geri çekebilir/ler. Aday çalışmalarınızı geri çekebilmek için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta ile bildirmeniz yeterlidir.

0
0
0
s2smodern